Aki ismer, tudhatja, hogy hihetetlen mértékben vonzom a furcsa találkozásokat. Legutóbb egy iráni fotóssal és dokumentumfilmessel sikerült összeismerkednem a metrón, akivel hamar barátságot kötöttem. Az ő pénteken nyíló budapesti kiállítására szeretnék ezennel invitálni minden, a fotográfia iránt érdeklődő művészetkedvelőt. (Szerző: Zboróvári Kriszti)
A teheráni születésű Ali Sajadi 2005 óta foglalkozik fotóművészettel és filmezéssel. Eddig hat kiállítása volt hazáján kívül még négy országban. Fáradhatatlanul járja a nagyvilágot fényképezőgépével és kamerájával a hátizsákjában, kattintgat és forgat. Különleges látásmódja és személyisége is magával ragadott, amikor pedig megtudtam, hogy évek óta miben is mesterkedik, kitörölhetetlenül a szívembe lopta magát.
Nem mindennapi kemény fába vágta ugyanis a fejszéjét. Dokumentumfilmet forgat Life & Death project (Élet és halál projekt) fedőnév alatt. Arra keresi a választ, hogy hogyan gondolkodnak, hogyan éreznek a különböző nemzetiségű, más-más kulturális háttérrel rendelkező emberek életről, halálról. Utazásai során rendre megállítja az utca emberét és olyan kérdéseket tesz fel nekik például, hogy vajon mit tennének, ha tudnák, hogy a mai nap az utolsó számukra. Eddig 10 országban, közel 100 emberrel készített interjúkat. Az évek során összegyűlt több mint 200 órányi nyersanyagot összeszerkesztve tervei szerint nyáron a youtube-on hozza majd nyilvánosságra dokumentumfilmjét, amely előreláthatóan különleges keresztmetszete lesz egy mindannyiunkat foglalkoztató, és közvetlen közelből érintő témának.
A fiatal iráni fotóművész munkáit bemutató kiállítás ünnepi megnyitója az iráni újév tiszteletére rendezett Norooz Fesztivál keretében pénteken, március 22-én este hatkor lesz a Budai Klub-Galériában (XI. Budafoki út 9-11). A képek megtekinthetők hétköznap 14-18 óra között április 3-ig. A kiállítás Facebook eventjéhez itt lehet csatlakozni.